V današnjem digitalnem svetu je kibernetska varnost ključnega pomena na globalni ravni za ohranjanje integritete, zaupnosti in dostopnosti informacijskih sistemov in storitev. Zaščita pred grožnjami, tako zunanjimi kot notranjimi, je izjemno pomembna. V našem podjetju se je zaščita pred kibernetskimi napadi v zadnjih letih hitro razvijala in ponujala napredne rešitve, ki se sproti prilagajajo potrebam organizacij, podjetij in posameznikov. Kljub temu pa še vedno obstajajo pomembne vrzeli med potrebami trga ter razpoložljivostjo izobraževanj in usposabljanj na področju kibernetske varnosti.
Kaj je "CyberHubs"?
Evropska mreža vozlišč kibernetske varnosti (CyberHubs) je triletni projekt, namenjen krepitvi ekosistema poklicnih veščin kibernetske varnosti v Evropi.
CyberHubs bo vzpostavil trajnostno mrežo sedmih vozlišč kibernetske varnosti v Belgiji, Estoniji, Grčiji, Madžarski, Litvi, Sloveniji in Španiji.
Ta vozlišča bodo spodbujala razvoj strokovnih znanj in veščin na področju kibernetske varnosti ter podpirala rast kvalificirane delovne sile na kratek, srednji in dolgi rok.
Kaj je CyberHub Slovenija?
Združenje za informatiko in telekomunikacije (ZIT) v sodelovanju Univerzo Maribor Fakulteto za elektrotehniko in informatiko (UM FERI) sodeluje pri projektu CyberHubs in predstavlja slovensko vozlišče za znanja in veščine kibernetske varnosti. Projekt financira Erasmus+, koordinira pa ga DIGITALEUROPE, Evropsko združenje industrije digitalne tehnologije.
Cilji
- Izvedba obsežne analize potreb glede znanj in veščin na področju kibernetske varnosti
- Razvoj nacionalnih strategij znanja in veščin za kibernetsko varnost v državah partnerjev
- Organiziranje evropskega hackathona kibernetske varnosti za spodbujanje inovacij
- Olajšanje mehanizmov za izmenjavo znanja med središči za znanja in veščine kibernetske varnosti
- Spodbujanje sodelovanja med izobraževalnimi ustanovami in industrijo
Kateri izzivi bodo obravnavani?
- Pomanjkanje strokovnjakov za kibernetsko varnost
- Pomanjkanje ustrezne izobrazbe in usposabljanja
- Omejeno sodelovanje med akademijo in industrijo
- Dostopnost usposabljanj in izobraževanj
- Hitro razvijajoče se grožnje kibernetski varnosti
Spoznajte naš konzorcij
Ta pobuda, ki jo vodi DIGITALEUROPE, vključuje 21 stalno zaposlenih partnerjev, 11 članic Evropske unije in 3 pridružene partnerje.